Duizenden eren gesneuvelde militairen in Margraten

Ongeveer zesduizend mensen hebben zondag op de Amerikaanse erebegraafplaats in het Limburgse Margraten de jaarlijkse herdenking bijgewoond van 8.301 Amerikaanse soldaten die in de Tweede Wereldoorlog bij hun opmars door West-Europa omkwamen. Staatssecretaris Martin van Rijn (Volksgezondheid) woonde de bijeenkomst namens het kabinet bij. Hij benadrukte in zijn toespraak, ook met het oog op de recente aanslagen in Brussel en Parijs, dat het belang van monumenten als de erebegraafplaats in de loop der jaren alleen maar groter wordt. De herdenking vindt traditioneel op de laatste zondag van mei plaats, één dag voor de viering van Memorial Day in de VS. Militairen van de landmacht vormden samen met Amerikaanse soldaten een erewacht en droegen kransen. De luchtmacht betoonde eer door met F-16’s in de zogenoemde missing man-formatie over de begraafplaats te vliegen.

Nieuws

COVID-19

Als gevolg van de door onze Minister President opgelegde beperkende maatregelen ten aanzien van COVID-19 heeft het bestuur moeten besluiten onze traditionele jaarafsluiting met een sfeervol KerstDinerDansant niet te laten doorgaan. Het bestuur vindt dit bijzonder jammer maar, met het oog op de gezondheid van onze leden, donateurs en hun familie, bleek dit de enige verantwoorde keuze...

MEER NIEUWS

ACTIVITEITEN EN AGENDA

agenda

Hier worden activiteiten en de agenda van de Officiersvereniging Maastricht getoond.

2020

Vr 06 nov: Social + Lezing *CANCELLED
Zo 13 dec: Kerst Diner met muzikale omlijsting

*Spreker en onderwerp zullen t.z.t. bekend gesteld worden.

2021

Vr 8 jan Nieuwjaarsborrel / cancelled
Vr 5 feb Borrel met lezing dapperheidsonderscheiding
Zo 7 mrt Koffie, vlaai en lezing over Indie
Vr 9 apr ALV combinatie digitaal en borrel
Ma 26 apr Koningsdiner
Di 4 mei Dodenherdenking
Wo 5 mei Bevrijdingsdag
Vr 7 mei Bezoek Bronbeek
Vr 4 juni Wijnproeverij Apostelhoeve
Vr 2 juli BBQ
Vr 6 aug Borrel
Vr 3 sep Borrel met lezing US DEFAT
Vr 1 okt Borrel
Vr 5 nov Indonesische maaltijd
Zo 12 dec Kerstdiner

*Bovenstaande agenda wordt per kwartaal bezien en indien nodig aangepast

Leden

inloggen

Sommige informatie is alleen voor leden van de vereniging bestemd. Wanneer u ingelogd bent kunt u de nieuwsbrieven, de stukken voor de ledenvergadering en de fotogallerijen bekijken en downloaden.

Met onderstaande button kunnen leden inloggen in het intranet d.m.v. gebruikersnaam en wachtwoord.

Top